Ponuka Vyhľadať

Polievka z rukoly a kreviet je výstižnou metaforou kulinárskej znamenitosti: v tomto jedinečne chutnom jedle z rukoly a kreviet sa snúbia malé množstvá vynikajúcich ingrediencií uvarených tak, aby chutili čo najlepšie.

Suroviny

150-200 g listov rukoly
40 ml olivového oleja
250 g g kreviet alebo garnátov (chvosty)
1 strúčik cesnaku
20 g masla
20 g kukuričného škrobu
100 ml suchého bieleho vína
200 ml smotany na šľahanie (alebo smotany zmiešanej pol na pol s mliekom)
viacfarebné korenie
1 polievková lyžica Podravky ochucovadla

Použili sme

Podravka ochucovadlo

Podravka ochucovadlo

Príprava Na prípravu tohto receptu potrebujete iba predstavivosť!

Jednoduché 4 osoby25 min

  • 1 Rukolu umyjeme a opatrne osušíme. Následne ju po malých dávkach osmažíme v panvici s trochou olivového oleja a preložíme na kuchynské papierové utierky, aby sme odsali prebytočný tuk.
  • 2 Do hlbokej rajnice pridáme maslo a rýchlo osmažíme krevety alebo garnáty s trochou pretlačeného cesnaku, poprášime kukuričným škrobom, premiešame a podlejeme vínom. Pridáme 3 šálky vody a privedieme do varu. Ochutíme jednou lyžicou Podravky a varíme 10 minút.
  • 3 Rukolové listy nakrájame a pridáme do polievky. Krátko povaríme, pridáme smotanu a ochutíme pomletým viacfarebným korením.

Porcia

Tesne pred servírovaním môžete do polievky pridať trochu nakrájaných listov rukoly na zvýraznenie kontrastu jej štipľavej chuti v krémovej polievke.

Malé tajomstvá

Krevety môžete pre varením marinovať v citrónovej šťave. Nenechávajte ich však v marináde dlhšie ako 20 minút, aby ste predišli príliš výraznej citrónovej chuti kreviet alebo garnátov.

Zdieľať s priateľmi