Ponuka Všetky výrobky Vyhľadať
…

• Ajvar •

Ajvar barbecue

Ideálna príloha ku grilovaným jedlám

Ajvar barbecue

• Ajvar •

Ajvar je tradičná zeleninová príloha, ktorú poznáte z dovoleniek v Chorvátsku. Ak plánujete grilovačku, určite bude tou správnou voľbou! Podčiarknite chuť lahodných grilovaných jedál chutným Ajvarom barbecue. Hodí sa ku všetkým grilovaným pokrmom, k mäsu, klobásam, zelenine, ale je mimoriadne chutný aj ako nátierka.

Rokmi a generáciami overená tradičná receptúra garantuje jeho lahodnú domácu chuť, spôsob jeho výroby zase mimoriadnu kvalitu. Ajvar Podravka sa vyrába len raz ročne, z čerstvo pozbieranej a špeciálne vyšľachtenej odrody papriky dozretej pod horúcim chorvátskym slnkom, ktorá sa do troch hodín od zberu spracuje do lahodného Ajvaru. A to všetko bez akýchkoľvek farbív a konzervačných látok!

  • Vysoký obsah zeleniny a malý obsah tuku
  • Vhodný nielen pre vegetariánov a vegánov.
  • Obsahuje veľké množstvo vlákniny a vitamínov

Návod na použitie

Môžete ho podávať ako prílohu ku grilovanému mäsu, k vareným a pečeným párkom, špekačkám, klobásam, hamburgerom, ale aj použiť na varenie ako súčasť omáčok a dusených pokrmov. Výborne chutí aj ako studená nátierka na opečený chlieb, môžete ho tiež použiť pri príprave sendvičov, hrianok a pod.

Skladovanie: Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Skladujte v suchu. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 10 dní.
Doba trvanlivosti: 24 mesiacov
Balenie: 350 g

Zložky

Zloženie: paprika (83 %), baklažán (7 %), slnečnicový olej, cukor, kvasný ocot, dymová aróma (0,7 %), cesnak, soľ, feferóny.

Výživové hodnoty

Výživová hodnota 100 g výrobku

Energetická hodnota

410 kJ / 99 kcal

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

6,2 g

0,6 g

Sacharidy

7,4 g

z toho cukry

7,4 g

Bielkoviny

1,4 g

Soľ

1,2 g

Mood Food - recepty podľa nálady

Pripravili sme pre vás krátke zábavné testy, vďaka ktorým objavíte recepty najlepšie zodpovedajúce vašej nálade. Po vyplnení testu si budete môcť vybrať z pestrej ponuky lahodných pokrmov, ktoré utíšia hlad podľa vašej nálady dnes či zajtra.

Zdieľať s priateľmi