Ponuka Všetky výrobky Vyhľadať
…

• Ajvar •

Ajvar s cibuľou

Bohatá a plná chuť zeleniny

Ajvar s cibuľou

• Ajvar •

Vyznačuje sa bohatou domácou chuťou plnou zeleniny a takisto aj rýchlym a jednoduchým použitím pri každodennej príprave jedál. Táto tradičná chorvátska 100 % zeleninová príloha vnesie do vašej kuchyne novú a netradičnú chuť! Jeho receptúra sa už storočia dedí z generácie na generáciu. Najdôležitejšia surovina je červená paprika, ktorej odrodu si Podravka sama vyšľachtila.

Ajvar je čisto prírodný produkt vyrábaný bez konzervačných látok, aróm a alergénov. Okrem veľkého množstva vlákniny a vitamínov, ktoré obsahuje, je takisto bohatý na betakarotén a vhodný nie len pre vegetariánov a vegánov. Ajvar s cibuľou je vhodný najmä pre tých, ktorí uprednostňujú jemnú zeleninovú chuť. Možno ho podávať ako dip alebo prílohu, ale aj použiť na varenie ako súčasť omáčok a dusených pokrmov.

  • Tradičná chorvátska zeleninová príloha
  • Výborná príloha ku grilovaným pokrmom
  • Skvelá súčasť varených pokrmov a omáčok

Návod na použitie

Môžete ho podávať ako prílohu ku grilovanému mäsu, k vareným a pečeným párkom, špekačkám, klobásam, hamburgerom, ale aj použiť na varenie ako súčasť omáčok a dusených pokrmov. Výborne chutí aj ako studená nátierka na opečený chlieb, môžete ho tiež použiť pri príprave sendvičov, hrianok a pod.

Skladovanie: Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Skladujte v suchu. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 10 dní.
Doba trvanlivosti: 24 mesiacov.
Balenie: 350 g

Zložky

Zloženie: ajvar 90 % (paprika (83 %), baklažán (7 %), slnečnicový olej, cukor, kvasný ocot, soľ, cesnak, feferóny), cibuľa (10 %).

Výživové hodnoty

Výživová hodnota 100 g výrobku.

Energetická hodnota

366 kJ / 88 kcal

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

5,3 g

0,6 g

Sacharidy

z toho cukry

6,3 g

6,3 g

Bielkoviny

1,3 g

Soľ

1,2 g

Mood Food - recepty podľa nálady

Pripravili sme pre vás krátke zábavné testy, vďaka ktorým objavíte recepty najlepšie zodpovedajúce vašej nálade. Po vyplnení testu si budete môcť vybrať z pestrej ponuky lahodných pokrmov, ktoré utíšia hlad podľa vašej nálady dnes či zajtra.

Zdieľať s priateľmi