Ponuka Vyhľadať

Tento hustý a krémový guláš pripravený z marinovaných filiet z tresky osmažených na olivovom oleji a uvarených spolu so zemiakmi je ako stvorený na odštartovanie vašej štedrej večere.

Suroviny

1 kg filiet z tresky (alebo inej ryby podľa vlastného výberu)
600 g zemiakov
3 strúčiky cesnaku
50 ml olivového oleja
3 polievkové lyžice šťavy z citróna
150 g cibule
50 ml suchého bieleho vína
1 polievková lyžica nasekanej petržlenovej vňate
2 polievkové lyžice hladkej múky
1 polievková lyžica Podravky ochucovadla

Použili sme

Podravka ochucovadlo

Podravka ochucovadlo

Príprava Na prípravu tohto receptu potrebujete iba predstavivosť!

Jednoduché 6 osoby60 min

  • 1 Rybu nakrájame, pokvapkáme šťavou z jedného citróna a posypeme 1 polievkovou lyžicou ochucovadla Podravka. Rybu marinujeme 10 minút a následne obalíme v múke.
  • 2 V panvici rozpálime olivový olej a marinovanú rybu osmažíme 5 minút z každej strany. Vyberieme z panvice a udržiavame teplé. Na zvyšnom oleji osmažíme nakrájanú cibuľu, pridáme na kocky nakrájané zemiaky, osolíme a zalejeme vodou tak, aby boli všetky ponorené. Varíme pri nízkej teplote 15 minút alebo kým zemiaky nezmäknú. Pridáme osmaženú rybu a pretlačený cesnak a podľa potreby ešte podlejeme vodou. Varíme ďalších 10 minút.
  • 3 Krátko pred podávaním pridáme víno a nasekanú petržlenovú vňať.

Malé tajomstvá

Na varenie použite plytkú širokú rajnicu alebo holandskú rúru (liatinový kotlík) a namiesto miešania vareškou hrncom krúžte, aby sa suroviny rovnomerne premiešali. Ak uprednostňujete hustý guláš popučte niektoré zemiaky vidličkou.

Zdieľať s priateľmi