Ponuka Všetky výrobky Vyhľadať
…

• Ajvar •

Ajvar jemný

Pre milovníkov jemnej zeleninovej chuti

Ajvar jemný

• Ajvar •

Táto tradičná chorvátska 100 % zeleninová príloha vnesie do vašej kuchyne novú a netradičnú chuť! Možno ho podávať ako dip alebo prílohu, výborne sa hodí ku grilovaným jedlám, ale aj použiť na varenie ako súčasť omáčok a dusených pokrmov či do na Slovensku veľmi populárnych guľášov. Výborne chutí aj ako studená nátierka na chlieb, no vhodný je tiež pri príprave sendvičov či hrianok.

Produkt prémiovej kvality a fantastickej chuti, v ktorom našli svoje miesto len tie najlepšie baklažány a papriky. Pripravený podľa najlepšieho domáceho receptu. Ajvar je čisto prírodný produkt s vysokým obsahom zeleniny a malým obsahom tuku. Vyskúšajte ho ako prílohu ku grilovanému mäsu a už nikdy sa pri grilovaní nezaobídete bez neho. 

  • Bez konzervačných látok, aróm a alergénov
  • Obsahuje veľké množstvo vlákniny a vitamínov
  • Vhodný nielen pre vegetariánov a vegánov.

Návod na použitie

Môžete ho podávať ako prílohu ku grilovanému mäsu, k vareným a pečeným párkom, špekačkám, klobásam, hamburgerom, ale aj použiť na varenie ako súčasť omáčok a dusených pokrmov. Výborne chutí aj ako studená nátierka na opečený chlieb, môžete ho tiež použiť pri príprave sendvičov, hrianok a pod.

Skladování: Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Skladujte v suchu. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 10 dní.
Trvanlivost: 36 mesiacov
Balení: 350 g, 690 g

Zložky

Zloženie: paprika (76 %), modrý baklažán (12 %), slnečnicový olej, kvasný ocot, paradajkový koncetrát (2,6 %), jedlá soľ (max. 2 %), cukor, korenin, feferóny.

Výživové hodnoty

Výživová hodnota 100 g výrobku

Energetická hodnota

325 kJ/ 78 kcal

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

4,0 g

0,3 g

Sacharidy

8,0 g

z toho cukry

8,0 g

Bielkoviny

1,5 g

Soľ

1,5 g

Mood Food - recepty podľa nálady

Pripravili sme pre vás krátke zábavné testy, vďaka ktorým objavíte recepty najlepšie zodpovedajúce vašej nálade. Po vyplnení testu si budete môcť vybrať z pestrej ponuky lahodných pokrmov, ktoré utíšia hlad podľa vašej nálady dnes či zajtra.

Zdieľať s priateľmi