Ponuka Vyhľadať

Ukáž grilu, kto je tu šéf

Akadémia grilovania

Nauč sa všetko o príprave grilovaného mäsa, rýb, zeleniny a o grilovacích pomôckach. Najlepšie triky, skvelé nápady a najprísnejšie strážené tajomstvá majstrov grilu na teba čakajú v našej Akadémii grilovania. Vstúp na našu akademickú pôdu a ohúr všetkých svojimi grilovacími zručnosťami. Takže, pán profesor, môžeme začať?

Príprava ohňa

Použi uhlíkové brikety. Ak použiješ drevo, vyber si buk alebo hrab.

Na založenie ohňa použi tenké triesky suchého dreva.

Ak použiješ drevo zo suchého viniča alebo veľmi dobre vysušené otvorené borovicové šišky, oheň bude mať špecifickú a veľmi príjemnú vôňu.

Na založenie ohňa sú perfektné aj drevené debničky na ovocie.

Naukladaj na seba primerané množstvo dreveného uhlia a vytvor tak pyramídu v strede grilu. Oblož ju materiálom, ktorý použiješ na podpálenie, zapáľ ich a nechaj horieť najmenej 20–30 minút.

Nikdy nedaj pod uhlie drevo, pretože drevo by mohlo zhorieť len neúplne a mohlo by neskôr opätovne vzbĺknuť.

Na podpaľovanie nepoužívaj papier, pretože pri vetre by sa popol mohol dostať na mäso.

Uhlíky musia byť všetky žeravé, ale hlavne musia byť žeravé rovnomerne. Slabý alebo nedostatočne silný oheň môže zmariť celé grilovanie. 

Príprava jedla

Zabezpeč si na grile dostatok miesta pre každý grilovaný kúsok, budeš ho musieť počas grilovania obracať a premiestňovať.

Aby si urobil perfektný steak, musíš ho najprv prudko opiecť na najhorúcejšej časti grilu a potom ho grilovať na miernom ohni, aby sa chuť mäsa mohla poriadne rozvinúť.

Mäso a ryby prevráť vždy len raz.

Mäso prevráť vtedy, keď spozoruješ šťavu na jeho povrchu, alebo keď mäso začne meniť farbu na okrajoch.

Uisti sa, že je ryba vo vnútri suchá a narezaná v stredovej časti pozdĺž kosti, aby sa lepšie prepiekla.

Keď rybu položíš na rošt, je potrebné ju pravidelne premiestňovať (pozor, nie obracať!), aby sa neprilepila.

Rybu prevráť len raz, keď bude úplne oddelená od mriežky, alebo keď bude mať oči úplne biele.

Počas grilovania sa mäso stáva čoraz pevnejším, tak sa uisti, aby si ho dal dolu z grilu v správny čas.

Hneď ako bude steak ugrilovaný podľa tvojho želania, daj ho dole z grilu a obaľ ho olejom alebo lyžičkou masla. Vďaka tomu bude mimoriadne šťavnatý a bude chutiť mimoriadne lahodne.

Príprava grilu

Vyčisti predhriaty gril (zoškrab prilepené nečistoty) a namasti ho plátkom slaniny alebo troškou oleja, aby sa mäso na gril nelepilo.

Ak dokážeš udržať otvorenú dlaň nad grilom aspoň 3 sekundy, máš ideálnu teplotu na grilovanie.

Vždy maj po ruke vetvičku rozmarínu alebo štetec na potieranie olejom alebo marinádou.

Mäso alebo ryby nesmú byť na povrchu suché. Olej uzatvorí póry a zabráni strate vlhkosti, vďaka čomu ostanú mäso a ryby krásne šťavnaté.

Na grilovanie potrebuješ toto náradie: kliešte a vidličku s dlhou rúčkou, kuchynský štetec na potieranie olejom alebo marinádou a vodný rozprašovač na hasenie prípadných nežiaducich plameňov.

Tesne pred grilovaním môžeš na horúce uhlie nasypať čerstvé alebo sušené bylinky, ako napríklad rozmarín, oregano alebo estragón, ktoré jedlu dodajú neodolateľnú arómu a chuť.

Nepoužívaj papier na podpaľovanie, pretože vietor môže rozfúkať popol na mäso.

Vzdialenosť roštu od ohňa musí byť vždy najmenej 15 cm.

VYBER SI PODRAVKA GRILL VÝROBKY A LEN GRILUJ

Opusti stiesnené priestory kuchyne a uži si dobrodružné grilovanie! Ak chceš, aby tvoje dobrodružstvo dopadlo čo najlepšie, vyber si Podravka Grill výrobky. Stačí chvíľa marinovania a Podravka zdôrazní a podčiarkne prirodzené chute mäsa a zeleniny. Vďaka Podravke Grill si môžeš byť istý, že tvoje jedlo bude rýchlo a primerane ochutené, mäso bude šťavnaté a bude chutiť skvele; a čo je najdôležitejšie - každý pozvaný na túto hostinu zistí, že gril ovládaš priam majstrovsky.

Aké je tvoje najobľúbenejšie miesto na grilovanie?

Zdieľať s priateľmi